florczyk.jpg
Logo.png

● Dolina magiczna

Agnieszka Florczyk. Dolina magiczna.
Wernisaż w piątek 15 maja 2020, o godz. 19.oo (jedynie online: www.facebook.com/gsw.ostrowwlkp).
Wystawę można będzie zobaczyć (z niezbędnymi dystansami) od poniedziałku 18 maja, aż do 5 czerwca br. Zapraszamy!

Agnieszka Florczyk.
Ostrowianka, absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Fotografować zaczęła dzięki żurawiom - one urzekły i oczarowały ją na tyle, że każdą wolną chwilę spędza wśród bagien i mokradeł. Fascynuje ją światło, dlatego większość "zaczarowanych" zdjęć powstaje w tym magicznym momencie, kiedy noc przechodzi w dzień, a nad mokradłami unoszą się mgły.

Czytaj więcej...

● relacje

Kamila Bednarska. Rzeszowianka, rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego (dyplom z wyróżnieniem, 2009), obecnie adiunkt w macierzystej uczelni (Zakład Grafiki). Zajmuje się grafiką, rysunkiem i malarstwem. Uczestniczy w licznych projektach artystycznych (wystawy międzyuczelniane, przeglądy, sympozja, aukcje artystyczne); jest autorką 20 wystaw indywidualnych i uczestniczką ok. 120 wystaw zbiorowych w kraju, i za granicą. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Renata Szyszlak. Przemyślanka, rocznik 1974. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie (Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, dyplom 2001), obecnie profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego (Wydział Sztuki).

Czytaj więcej...

 

● przestrzennie

Janusz Jasiński. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (dyplom rzeźbiarskiz wyróżnieniem, 2012), obecnie asystent na macierzystej uczelni. Zajmuje się rzeźbą i rysunkiem. Swoje działania wizualneopiera na geometrii, która daje mu możliwość użycia form elementarnych, prostych, pozbawionych nadmiaru znaczeń.

Czytaj więcej...

 

● LOVE Katarzyna Kurka

Katarzyna Kurka. Ostrowianka. Adeptka rysunku i malarstwa w pracowni Ostrowskiego Centrum Kultury oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego (Filologia Germańska). Już podczas studiów aktywna jako grafik -ilustrowała miesięcznik studencki Elixir oraz tomiki poezji.

Czytaj więcej...

● od wyobrażenia do zdarzenia

Bogdan Cieślak. Ostrowianin. Absolwent ostrowskiego Gimnazjum Męskiego, Wydziału Fizyki Uniwersytetu Poznańskiego (obecnie UAM) oraz Wydziału Automatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, nauczyciel fizyki I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych bw Ostrowie Wielkopolskim, pracownik ostrowskich Zakładów Automatyki Przemysłowej, kierownik pracowni projektującej automatykę dla elektrowni i ciepłowni w Poznaniu (a następnie prezes tej firmy).

Czytaj więcej...

●przeczucia

Anna Ilska-Gruchot. Ostrowianka. Absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Józefa Petruka, 1999). Tworzy cykle małych form rzeźbiarskich, prace łączące przedmioty i słowa, instalacje i performances oraz ilustracje.

Czytaj więcej...

● przekraczanie

Beata Fertała-Harlender. Poznanianka. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (dyplom 1996, w Pracowni Malarstwa i Rysunku; doktorat w 2016 na Wydziale Malarstwa i Rzeźby). Od 2007 wykładowca w Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu (rysunek, malarstwo i podstawy projektowania scenografii), a od 2016 dziekan Wydziału Humanistyczno-Artystycznego. Prowadzi też autorskie warsztaty edukacyjne.

Czytaj więcej...

● przenikanie struktur, rytmów, materii

Wernisaż w piątek, 4 października 2019, godz. 19.oo.
Zapraszamy!

Hanna Wojdała-Markowska. Radomianka. Absolwentka Wydziału Włókiennictwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Gobelinu i Dywanu, 1990). Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu (Wydział Sztuki). Uprawia malarstwo, tkaninę unikatową, autorski ubiór, za które otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej...

● kaligrafia miecza

Wernisaż w piątek, 4 października 2019, godz. 19.oo. Zapraszamy!

Gerardus Marie Groenemeijer (1955). Malarz. Absolwent Akademii Sztuki w Utrechcie (Holandia).Mieszka i tworzy w Danii. Był nauczycielem plastyki i edukacji teatralnej. Jego prace były przezentowane w Danii, Holandii, Szwecji, Grenlandii i Nowej Zelandii. Kaligrafia Miecza, to jego pierwsza wystawa przedstawiająca zapisane wymyśloną przez niego techniką kaligraficzną ruchy samurajskiego miecza. 

Czytaj więcej...

● pietro paolo tarasco

Wernisaż w sobotę, 7 września 2019, godz. 13.oo. Zapraszamy!

Pietro Paolo Tarasco. Włoski grafik i malarz (ur. 1956) z Matery. Jeden z najbardziej, znanych twórców ekslibrisów na świecie. Uczestnik ok. 300 konkursów graficznych i laureat blisko 70 nagród i wyróżnieień, w tym Grand Prix XVIII Międzynarodowego Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu w Ostrowie Wielkopolskim w 2016.

Czytaj więcej...

● bożena woś in memoriam

Wernisaż w sobotę, 7 września 2019, godz. 13.oo. Zapraszamy!

Bożena Woś. Nauczycielka języka polskiego i wieloletnia funkcyjna struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego. Społecznik – radna miejska i powiatowa – i animator oświaty (konkursy, przeglądy chórów nauczycielskich),i kultury – współorganizatorka i kuratorka (wraz z mężem Czesławem) wystaw środowiska oświatowego i światowej

Czytaj więcej...

● plakaty i ideografy

Wernisaż w piątek, 2 sierpnia 2019, godz. 19.oo. Zapraszamy!

Karel Míšek. Jeden z najwybitniejszych czeskich twórców plakatu. Absolwent Wydziału Projektowania Uniwersytetu Karola w Pradze (w pracowni prof. Františka Muzika, 1970) i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (w pracowni prof. Henryka Tomaszewskiego, 1973). Profesor na Uniwersytecie Jana Ewangelisty Purkyně w Ústí nad Labem, gdzie kieruje Pracownią Projektowania Graficznego na Wydziale Grafiki i Projektowania.

Czytaj więcej...

● kolor w czerni i w bieli

Wernisaż w piątek, 5 lipca 2019, godz. 19.oo. Zapraszamy!

Joanna Piech. Absolwentka Wydziału Grafiki w Katowicach Akademii Sztuk
Pięknych w Krakowie (1978). Jest wykładowcą cieszyńskiego Instytutu
Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Czytaj więcej...