barbara zabłocka – twarzą w twarz

Zapraszamy na wernisaż w piątek, 7 listopada 2014 o godz. 19.30

Barbara Zabłocka. Ostrowianka. Z wyróżnieniem ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu i Studium Projektowania wnętrz we Wrocławiu. Malarka. Przez wiele lat „nadworny plastyk” Młodzieżowego Centrum Kultury i Ostrowskiego Centrum Kultury, obecnie specjalista ds. ekspozycyjnych Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Projektant, grafik komputerowy i scenograf, której prace znajdują się krajowych kolekcjach prywatnych. Uczestniczka kilkunastu plenerów, wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Autorka niezliczonych plakato-afiszy i materiałów promujących różnorodne projekty artystyczne, kultury, i biznesu, m.in. festiwale: „Jimiway”, „Wszystko jest poezją”, „Chanterelle” czy „Chopin w barwach jesieni”; tomiki poezji, festyny, katalogi do wystaw sztuki, etc. Wypracowała rozpoznawalny styl i koloryt swoich prac – obrazów, afiszy, scenografii, ilustracji i wydawnictw. Jej anioły, skrzaty, ptaki i abstrakcje opowiadają o emocjach, zadumie, radościach i smutkach. Nieustannie eksperymentuje z „tworzywem”, poszerza obszar swej twórczej aktywności o projektowanie graficzne, aranże wnętrz i ekspozycji, scenografię, i łamanie wydawnictw.