kreską i światłem…

eugeniusz matejko – rysunek; konrad smolak – rozpad | integrity lost

Wernisaże w piątek 5 listopada 2021 (z zachowaniem epidemicznych wymogów), o godz. 19.oo

Wystawa dostępna w dniach 5- 26 listopada 2021.

 

Eugeniusz Matejko (rocznik 1956), absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielski Białej (1976) i Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny; 1981), obecnie profesor macierzystej uczelni i kierownik Pracowni Projektowania Wystaw na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii.

Zajmuje się architekturą wnętrz, wystawiennictwem i rysunkiem. Realizował wnętrza w Polsce i za granicą ( Poznań, Kraków, Szczecin, Toruń, Katowice, Płock, Warszawa, Berlin itp.) Jest autorem wielu wystaw czasowych w Muzeum Narodowym w Poznaniu (w tym stałej ekspozycji Sztuki Starożytnej) i Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu.

Po raz pierwszy prezentuje wybrane szkice i rysunki (gromadzone od 1984).

 

Konrad Smolak (rocznik 1973), absolwent psychologii (Uniwersytet SWPS we Wrocławiu) i filologii angielskiej (Uniwersytet Opolski). Dokumentalista życia człowieka, fotograf przyrody i podróżnik (miłośnik wędrówek górskich). Interesuje się unikalnością każdego człowieka, jego przeżyciami, a także integracją z otoczeniem miejskim i naturalnym.

Uczestnik kilku fotograficznych wystaw zbiorowych w Warszawie, Krakowie, Jeleniej Górze i Buenos Aires (Argentyna).