liczmy się!

Szanowni Państwo,

zespół pod kierownictwem prof. Doroty Ilczuk, na zlecenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizuje badanie Policzone i Policzeni 2024! Szacowanie liczebności artystów i twórców w Polsce. Serdecznie zapraszamy Artystki i Artystów związanych z Państwa instytucją do podzielenia się swoimi doświadczeniami. Można to zrobić wypełniając ankietę:  https://liczymysie.webankieta.pl/?external_key=7

Wyniki prac posłużą jako podstawa do opracowania Ustawy o Zawodzie Artysty oraz w szerszej perspektywie systemu wsparcia artystów w wymiarze społecznym i socjalno-ekonomicznym. Jest to już druga edycja tego badania. Dzięki udziałowi instytucji, którą Państwo reprezentujecie, w 2018 roku, zespołowi badaczy z Centrum Badań nad Gospodarką Kreatywną Uniwersytetu SWPS udało się oszacować wielkość środowiska artystycznego w Polsce. Teraz, by ustawa mogła zostać wprowadzona w życie, niezbędna jest aktualizacja wyników.

Będziemy wdzięczni za rozesłanie informacji o badaniu do Państwa bazy kontaktów oraz udostępnienie informacji w Państwa kanałach komunikacji. W załączniku znajdziecie Państwo  grafikę promującą nasze badanie.

Więcej informacji dotyczących ustawy o artyście zawodowym możecie Państwo znaleźć pod adresem: https://artystazawodowy.pl/projekt-ustawy lub https://www.gov.pl/web/kultura/ustawa-o-artystach-zawodowych

Ankieta jest w pełni anonimowa, a odpowiedzi prezentowane będą w postaci zbiorczych zestawień. Zwracamy się do wszystkich artystów, twórców i wykonawców, z prośbą o udział w badaniu.

Izabela Fila 
Badaczka
Centrum Badań nad Gospodarką Kreatywną Uniwersytetu SWPS
Polecam Waszej uwadze…
Czarek Janiszewski