władysław pluta. plakat.

Wernisaż w piątek 7 sierpnia 2020, o godz. 19.oo (jedynie online: www.facebook.com/galeriasztukiwspolczesnejostrow i www.youtube.com/channel/UCTjcpVzNp1C4sHri05caFCw).
Wystawę można zobaczyć w galerii (z niezbędnymi dystansami) od 10 do 28 sierpnia br.

Władysław Pluta.
Wybitny polski plakacista, który zajmuje się również grafiką książkową (z licznymi nagrodami), projektowaniem czasopism, systemów identyfikacji wizualnej, folderów, znaków, a także grafiką artystyczną. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (Wydział Form Przemysłowych, 1974) i do niedawna profesor tej uczelni (także prodziekan i dziekan macierzystego wydziału oraz prorektor akademii). W latach 1997-2002 przewodził Katedrze Komunikacji Wizualnej. Prowadził także zajęcia dla studentów na uczelniach zagranicznych: w Lubljanie, Maidstone, Tuluzie, Budapeszcie, Bratysławie, Montrealu i Mediolanie.
Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i konkursów, na których zdobywa nagrody i wyróżnienia. Był wielokrotnym jurorem m.in. biennale w Lubljanie i w Warszawie oraz triennale w Trnavie i w Sofii. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Towarzystwa Grafików Projektantów, Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych oraz Komisji Ergonomicznej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu KULTURA W SIECI