kreacje

Spotkanie z autorką w piątek 13 maja 2022, o godz. 19.oo.

Wystawa dostępna w do 9-27 maja 2022.

 

Anna Adamek. Absolwentka Liceum Plastycznego im. A. Kenara w Zakopanem oraz Wydziału Scenografii warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie asystentka w Pracowni Projektowania Scenografii prof. Marka Chowańca macierzystej uczelni oraz wykładowca Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie.

Jest autorką kostiumów do wielu spektakli, m.in.: „Król Lear” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego, „Żywot Józefa” w reżyserii Jarosława Gajewskiego oraz „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” w reżyserii Gabriela Gietzkiego; scenografii do Teatrów Telewizji „Wariat” w reżyserii Jakuba Cumana, „Wizyty” w reżyserii Agnieszki Maskowic oraz Teatru „Dziób w dziób” w reżyserii Magdaleny Małeckiej – Wippich, a także spektaklu „Same Plusy” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego i filmu biograficznego „Autor Solaris” w reżyserii Borysa Lankosza.

Uczestniczka kilku wystaw zbiorowych: Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP w Warszawie 2014, międzynarodowej wystawy „Kostium na przełomie XIX i XX wieku 1990-2015” w Moskwie, „World Stage Design Students’ Works”, oraz „The International Stage Design Students’ Works Exchange” w Pekinie, gdzie zaprezentowała projekty scenografii do „Snu Nocy letniej ” W. Szekspira (promotor prof. Marcin Jarnuszkiewicz) oraz projekt kostiumów do „Orfeusza i Eurydyki” C. W. Glucka (promotor prof. Dorota Kołodyńska, prof. ASP).