zuzanna kabała & damian idzikowski #3

Wystawa dostępna od 10 do 28 października 2022. Finisaż w piątek, 28 października 2022 o godz. 19.oo

Zuzanna Kabała (Rocznik 1992) Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (Pracownia Interpretacji Druku oraz Pracowni Praktyki i Teorii Koloru). Wypowiada się w technikach graficznych i malarskich.

Światy przeze mnie przedstawiane, ścierają się ze sobą i dopełniają rozmaite przeciwieństwa: dzień i noc, blask i ciemność, przebudzenie i kres. W dziełach wprowadzam odbiorcę w krainę cienia, który smugami rytmizuje i dzieli przestrzeń. We własnej twórczości artystycznej, powołuje do życia prace graficzne, które są wynikiem inspiracji płynącej z mitologii, doznań z pogranicza jawy i snu, odwiecznej walki dobra ze złem.

Damian „Idzik” Idzikowski. Łodzianin, rocznik 1991. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (Wydział Grafiki Warsztatowej; doktor sztuk pięknych od 2019), obecnie adiunkt w Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej macierzystej uczelni. W latach 2015- 2021 współpracował z ś.p. prof. Krzysztofem Wieczorkiem. Wypowiada się za pomocą klasycznych i cyfrowych technik graficznych. Współpracuje ze Stowarzyszeniem na Co Dzień i OD Święta przy tworzeniu ścieżki Murali Pamięci – Dzieci Bałut. W 2017 odbył rezydencję artystyczną w Guanlan Original Printmaking Base w Chinach oraz brał udział w projekcie artystycznym „Belt and Road”. W tym samym roku odbył rezydencję artystyczną w programie Proyecto Ace w Argentynie.

Pomyłka jest pretekstem do szukania innej drogi – osiągnięcia celu. W ten sposób kształtuje własną indywidualność, wypowiadając się w różnych technikach wizualnych.