krzysztof trusz strefa skupienia

zapraszamy na wernisaż 12 czerwca godzina 19.oo… ponownie tylko online…(tu, na facebooku i naszym kanale youtube: galeria sztuki współczesnej ostrów wielkoplski)

Krzysztof Trusz, rocznik 1957. Grafik, rysownik, malarz.
Urodziłem się we Wrocławiu. Jestem absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którą ukończyłem w 1984 r. Od 1987 roku pracuję na Wydziale Grafiki macierzystej uczelni. Jestem profesorem zwyczajnym i prowadzę Pracownię Struktur Wizualnych.Typografia i projektowanie graficzne są ważną częścią mojej działalności artystycznej. Projektuję książki, znaki graficznych oraz gazety (m.in. przez wiele lat byłem dyrektorem artystycznym Gazety Wyborczej).
Cały czas nie zapominam o rysowaniu i malowaniu. Prace rysunkowe i malarskie utrzymane są w klimacie poetyckiej opowieści o otaczającym świecie.
Uczestniczyłem w wielu wystawach w kraju i zagranicą (m. in. w Japonii, Anglii, Szwecji, Australii, Argentynie itp.). Za swoją działalność projektową i rysunkową otrzymałem wiele nagród.
#galeriawsieci #wernisaz #strefaskupienia #galeriasztukiwspolczesnejostrow #gsw #gswostrow Galeria Sztuki Współczesnej #krzysztof trusz